co to jest okultyzm

Okultyzm – co to jest i po co się go praktykuje?

Ludzie od zarania dziejów interesowali się okultyzmem – miał on pomóc w odkrywaniu cech charakteru każdej jednostki oraz poznaniu jej przyszłych losów. Uważano za niego tajemnicze praktyki powiązane z nadnaturalnymi siłami – takie jak Tarot, astrologię, czarną i białą magię, czy też numerologię. Jego nadprzyrodzone powiązania sprawiają, że pozostaje on w kręgu zainteresowań wielu osób również w czasach współczesnych.

W jakim celu praktykowany jest okultyzm?

Głównym celem osoby praktykującej okultyzm jest poznanie prawdy o sobie, drodze swojego życia, o Bogu i Kosmosie. Realizowanie różnego rodzaju czynności pozwala na zajrzenie do własnego wnętrza, poznanie tajemnic, a nawet zjednoczenie się z wybranym bóstwem. Aby duchowa wyprawa była skuteczna, niezbędny jest otwarty umysł, silna wiara oraz odwaga do podejmowania działań. Cechy te pozwalają na czerpanie korzyści z każdej z poniższych praktyk okultyzmu.

Magia czarna i biała

Okultyzm to zarówno czarna, jak i biała magia. Czarni magowie przywołują szatana lub inne piekielne stwory, aby zawrzeć z nimi pakt. Biali czarownicy proszą o radę lub przysługę anioły i inne opiekuńcze duchy. Ich cechą wspólną jest stosowanie demonologii na wyższych szczeblach poznania. To od moralności i siły woli osoby parającej się magią zależy, którą stronę wybierze.

Tarot

Tarot jest specyficzną formą wyroczni, która może okazać się pomocna w rozwiązywaniu życiowych dylematów. Wystarczy zadać pytanie, a rozłożona talia kart udzieli istotnych wskazówek, jak może potoczyć się nasza przyszłość. Korzystanie z Tarota wymaga odpowiednich umiejętności, stąd zazwyczaj po poradę należy udać się do osoby, zajmującej się odczytywaniem kart.

Astrologia

Astrologia to sztuka czytania z gwiazd, połączona z praktyką wróżbiarską. Poprzez studiowanie układu ciał niebieskich astrologowie przewidują przyszłość. Zgodnie z zasadami astrologii gwiazdy są wyrocznią i opatrznością, która determinuje losy całego świata. Z nauki tej wywodzą się popularne znaki zodiaku i dedykowane im indywidualne przepowiednie.

Numerologia

Numerologia – zwana też gematrią – to sztuka, która polega na prognozowaniu z liczb. Zgodnie z jej przekonaniami, każda istota ludzka ma przyporządkowany indywidualny numer, wyliczany na podstawie daty urodzenia. Jest on ściśle powiązany z jej przyszłymi losami, dominującymi cechami charakteru i osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *